Giller

Fotoğraf Çekme Önerileri

Sahiplendiğiniz, birlikte yaşadığınız kedinizin-köpeğinizin Giller’le 365 Gün Kedi-Köpek takvimlerinde sayfa alması için cep telefonu veya fotoğraf makinesi ile çekilmiş, en az 1MB büyüklükte JPEG fotoğrafını takvim@giller.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Kedinizin-Köpeğinizin fotoğrafını cep telefonu ile çekerken otomatik flaş modu seçilmiş olsun. Kedinize – köpeğinize yavaşça yaklaşıp, ekranda mümkün olduğu kadar büyük ve net görünmesini sağladıktan sonra fotoğrafını çekin. Kedinizi – Köpeğinizi ekranda yeterli büyüklükte görmüyorsanız, telefonu yan tutup fotoğraflarını çekmenizi öneriyoruz. Kare değil, normal foto modunda yatay çekilmiş, en az 1MB büyüklükte JPEG fotoğraflar baskıya daha iyi hazırlanıyor.

Kedinizin - Köpeğinizin fotoğrafını fotoğraf makinesi ile çekmeniz söz konusu ise önce fotoğraf makinesinin menüsüne girip, boyut ve fotoğraf kalitesi ayarlarını en yükseğe getirip, sabitledikten sonra fotoğraflarını çekmenizi öneriyoruz.

Kedinizin - Köpeğinizin kadrajın içinde odak noktasında olmasına dikkat ediniz. Gün ışığında veya aydınlık ortamda fotoğraf çekerseniz ve ışığın kedinize - köpeğinize önden vurmasını sağlarlarsanız iyi sonuç alırsınız.

Karışık renkli desenli halıların, kilimlerin, örtülerin üstünde çekilen, arka palanı çok renkli olan fotoğraflarda, kedilerin-köpeklerin tüylerinin renkleri belirginleşemediği için, arka planın sade olması kedinizin-köpeğinizin güzelliğini daha iyi gösterir.

© 2005-2016 Giller'in resmi web sayfasıdır. İzin alınmadan kopyalanamaz.